KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8726042
nr 872 6042
Stina Sunesson
(1925-1998), Sverige
Akvarell, Stina Sunesson (1925-1998), Gullvivor, signerad. 1968, motivet: 21x18
Stina Sunesson, svensk målare född i Insjön 1925, död 1998.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 27 januari 2014
kl 19:12:07
26/1 19:55:39
- Klassiska
27 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Stina Sunesson
Läs mer om Stina Sunesson